O nas

1959 – opracowanie pierwszej na świecie plastikowej złączki naprawczej do węży ogrodowych

Firma Hozelock powstała w 1959 roku na opuszczonym lotnisku na obrzeżach wioski Haddenham. Od samego początku naszym celem jest projektowanie dopracowanych technicznie i atrakcyjnych wizualnie rozwiązań, które tworzą doskonale funkcjonujący system. Naszym pierwszym produktem była pierwsza na świecie plastikowa złączka do węża ogrodowego, znana pod nazwą Hoze-Lock.

Obecnie nasza główna siedziba znajduje się w Birmingham i choć nasze produkty sprzedawane są na całym świecie, ponad 75% z nich pochodzi z zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Pozostałe 25% naszego asortymentu wytwarzane jest w fabrykach we Francji, Malezji, Chinach i na Tajwanie.

Hozelock jest częścią Grupy Hozelock.

Grupa Hozelock oferuje swoje produkty pod dwiema markami:

Hozelock – marka artykułów ogrodniczych kierowanych do klienta detalicznego

Tricoflex – marka węży przemysłowych dla odbiorców B2B

1965 – metalowy zraszacz obrotowy

Asortyment zraszaczy i złączek do węży zostaje poszerzony, a Hozelock pozyskuje oprzyrządowanie do produkcji i prawa do globalnej dystrybucji metalowych zraszaczy obrotowych Green Queen opracowanych w Stanach Zjednoczonych.

Połowa lat 70. – ekspansja

Poszerzenie asortymentu, w szczególności zraszaczy i końcówek węży ogrodowych, przynosi znaczny wzrost sprzedaży, w czym pomogło też kilka wyjątkowych ciepłych sezonów.

1983 – przejęcie

Hozelock kupuje spółkę Associated Sprayers PLC, wraz z dobrze znanymi markami, takimi jak Killaspray i Polyspray, poszerzając tym samym asortyment opryskiwaczy.

Firma zmienia nazwę na Hozelock ASL.

1987 – nagroda

Hozelock zdobywa Queen’s Award za osiągnięcia w eksporcie.

1988 – przejęcie

Hozelock kupuje firmę Salford Plastics, producenta węży ogrodowych.

1989 – przejęcie

Hozelock kupuje firmę John Brian, producenta suszarek obrotowych.

1992

Nagroda – System mikronawadniania Hozelock zdobywa nagrodę Nowy produkt roku.

Ekspansja – Otwarta zostaje zaawansowana technologicznie fabryka o powierzchni 2600 m kw. w Aylesbury, wyspecjalizowana w formowaniu wtryskowym.

Akredytacja – Hozelock uzyskuje certyfikat zgodności z normą jakościową BS5750 Część II.

1993

Premiera – pierwszy na świecie wąż ogrodowy z pianki PVC – Super Tricoflex

Rozbudowa – Rusza budowa nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni ponad 16 200 m kw. w Birmingham. Koszt inwestycji to 8,5 mln funtów, a otwarcie planowane jest na 1994 rok.

Hozelock Group PLC – Hozelock debiutuje na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, gdzie spółka zostaje wyceniona na 60 mln funtów.

1994

Rozbudowa – Otwarta zostaje nowa, zaawansowana technologicznie fabryka w Midpoint Park w Birmingham.

Przejęcie – W wyniku przejęcia firmy Louis Blok Tuin BV, holenderskiego dystrybutora produktów Hozelock, powstaje spółka Hozelock Holland BV.

Rocznica – Firma świętuje 35-lecie działalności.

1995

Rozbudowa – Uroczyste otwarcie fabryki w Midpoint Park przez księcia Kentu, członka rodziny królewskiej.

Przejęcie – W wyniku przejęcia firmy J. Nordell AB, wieloletniego szwedzkiego dystrybutora produktów Hozelock, powstaje spółka Hozelock Sweden AB.

Rejestracja – Hozelock uzyskuje certyfikat zgodności z normą BS EN ISO 9002 dla działalności produkcyjnej, dystrybucyjnej i administracyjnej.

1996 – nagroda

Hozelock zdobywa nagrodę „Sterownik PLC roku”.

1997

Premiera – Programator zegarowy Aqua Control AC1 wprowadza Hozelock w świat elektroniki.

Przejęcie – Hozelock przejmuje firmę Cyprio Ltd, lidera na rynku filtrów, promienników UVC i pomp filtrujących. Dzięki temu Hozelock umacnia swoją pozycję rynkową, a sprzedaż urządzeń wodnych osiąga poziom 9,5 mln funtów.

Filia – Hozelock powołuje do życia Hozelock Denmark, swoją czwartą zagraniczną filię.

1998 – pierwszy naścienny bęben z samoczynnym zwijaniem węża

2000

Przejęcie – Hozelock dokonuje przejęcie wiodącego europejskiego producenta węży, mającą swoją siedzibę w Paryżu firmę Tricoflex, wraz z ponad 200 pracownikami i sięgającym 20 mln funtów obrotem w branży węży ogrodowych, technicznych i przemysłowych.

Nagroda – Bęben automatyczny Auto Reel zdobywa szereg nagród, między innymi:

• nagrodę „Best of British” organizacji Design Council

• nagrodę „Best Buy” organizacji Which?

• nagrodę „Best New Product” stowarzyszenia GIMA

• nagrodę „Sword of Excellence” stowarzyszenia GIMA

• nagrodę „Golden Trowel” magazynu Amateur Gardening

• nagrodę „Garden Product of the Year” magazynu DIY Week

2002

Przejęcie – Hozelock pozyskuje kolejny zakład w Aylesbury. Tak powstaje Centrum Designu Hozelock, w które w ciągu pierwszego roku zainwestujemy 1,5 mln funtów. Rozrastający się zespół projektowy zostaje ulokowany w Smeaton Close, podobnie jak dodatkowe wtryskarki.

TV – Pierwsza reklama telewizyjna produktu Hozelock – bębna automatycznego Auto Reel.

2004 – miękkie tworzywo, spust z blokadą i regulator przepływu

2005

Przeprowadzka – Zakład w Haddenham zostaje zamknięty, a siedziba główna przeniesiona do Aylesbury. Ukończona zostaje rozbudowa centrum dystrybucyjnego w Midpoint Park w Birmingham.

2006

Produkt – dwufunkcyjny zraszacz 360°

Przeprowadzka – Odlewnia przenosi się z Aylesbury do Midpoint Park w Birmingham.

2007

Nagroda – Hozelock zdobywa nagrodę MX za rozwój przedsiębiorstwa i efektywne zarządzanie zmianami.

Przeprowadzka – Hozelock przenosi się do Midpoint Park w Birmingham, a zakłady w Haddenham i Aylesbury zostają zamknięte.

2008 – nagroda

Hozelock zdobywa nagrodę MX w kategorii Troska o klienta.

2009

Produkt – wysokiej klasy złączka z elastyczną tuleją odporną na zaginanie

Nagroda – Hozelock zdobywa przyznawaną przez Institution of Mechanical Engineers nagrodę Manufacturing Excellence Award (MX) w kategorii Sprawna logistyka i efektywna gospodarka zasobami.

2012

Produkt – nowa seria prostych w obsłudze i wygodnych w użyciu produktów

Przejęcie – W październiku 2012 Hozelock zostaje kupione przez Exel Industries, założoną w 1952 roku rodzinną firmę, światowego lidera sprzedaży precyzyjnych urządzeń do prowadzenia oprysków.

RoSPA – nagroda RoSPA Gold Award

2013

Produkt – elastyczna lanca i opryskiwacz

Produkt roku – Pistolet zraszający Flexi Spray zdobywa nagrodę „Produkt roku 2013” w prestiżowym konkursie RHS Chelsea Flower Show.

RoSPA – nagroda RoSPA Gold Award

2014

Kompaktowy bęben Pico Reel do niedużych ogrodów przechodzi do finału w plebiscycie Produkt roku 2014 podczas prestiżowego konkursu RHS Chelsea Flower Show.

Finalista – Hozelock przechodzi do finału konkursu Midlands Awards za wkład w rozwój sektora produkcyjnego w regionie.

RoSPA – nagroda RoSPA Gold Award

2015

Produkt – pistolet zraszający zintegrowany ze zraszaczem

RoSPA – nagroda RoSPA Gold Award

2016

Produkt – aplikacja mobilna umożliwiająca sterowanie podlewaniem

RoSPA – nagroda RoSPA Gold Award

2017 – nowy, udoskonalony i wciąż najlepszy na rynku bęben automatyczny

2018

Produkt – złączki z miękką nasadką dla pewniejszego i wygodniejszego chwytu

Nagroda – Hozelock zdobywa nagrodę Inspiring Wellbeing Award za stworzenie przyjaznego miejsca pracy.

2019 – innowacyjny kompostownik Biomix do przygotowywania naturalnych środków do pielęgnacji roślin

Hozelock jest częścią Grupy Hozelock

Firma Hozelock powstała w 1959 roku na opuszczonym lotnisku na obrzeżach wioski Haddenham w Wielkiej Brytanii. Od samego początku naszym celem jest projektowanie dopracowanych technicznie i atrakcyjnych wizualnie rozwiązań, które tworzą doskonale funkcjonujący system. Naszym pierwszym produktem była pierwsza na świecie plastikowa złączka do węża ogrodowego, znana pod nazwą Hoze-Lock.

Dziś, choć nadal jesteśmy rodzinną firmą produkującą sprzęt ogrodniczy, działamy na skalę globalną, zarządzając wszystkim z siedziby głównej w Birmingham. Ponad 75% naszych produktów jest wytwarzanych w Wielkiej Brytanii, a pozostałe 25% pochodzi z zakładów produkcyjnych we Francji, Malezji, Chinach i na Tajwanie. Produkty Hozelock sprzedawane są w Europie, Australii i Nowej Zelandii, gdzie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Łączymy wiedzę i zamiłowanie do ogrodnictwa z rzemieślniczym kunsztem i stale rozwijamy asortyment rozwiązań, dzięki którym ogrody mogą kwitnąć i być pełne życia.

Stworzone przez ogrodników dla ogrodników

Własnoręczne pielęgnowanie ogrodu przynosi ogromną satysfakcję. Nasi klienci czerpią autentyczną radość z sadzenia roślin w rabatach i podlewania zieleni otaczającej ich domy. Mając za sobą 60 lat ogrodniczego doświadczenia, Hozelock doskonale rozumie, jak przyjemna potrafi być praca w ogrodzie, a dzięki naszemu asortymentowi można cieszyć się nią w jeszcze większym stopniu.

Nasze produkty dopracowujemy tak, aby działały bez zarzutu, a nasi klienci mogli dbać o swoje ogrody, jak najlepiej potrafią.

Tym sposobem Hozelock został jedną z najchętniej wybieranych marek sprzętu ogrodniczego w Europie. Nieustannie inwestujemy w rozwój naszego asortymentu, w którym można znaleźć między innymi rozwiązania do podlewania ogrodu, rozpylania środków ochrony roślin i dbania o czystość oczek wodnych.

NASZE WARTOŚCI

Troska o klienta

 • • Zadowolenie klientów jest najlepszą miarą naszej pracy.
 • • Doskonała obsługa klienta stanowi podstawę wieloletnich relacji z użytkownikami naszych produktów i nieustannego rozwoju naszej firmy.
 • • Spełnianie oczekiwań klientów pozwala nam z nawiązką realizować założone cele.

Pasja i duch innowacyjności

 • • Musimy wykazywać się większą innowacyjnością niż konkurencja.
 • • Innowacja polega na opracowywaniu skutecznych odpowiedzi na rzeczywiste, choć czasem niewypowiedziane potrzeby klientów.
 • • Bez ustanku dopracowujemy nasze produkty, tak aby działały sprawniej i skuteczniej konkurowały z asortymentem naszych rynkowych rywali.

Doskonałość i profesjonalizm

 • • Profesjonalizm polega na postępowaniu według określonej metody i ścisłym nadzorowaniu realizacji przyjętego planu działania.
 • • Zawsze staramy się znajdować najprostsze rozwiązania.
 • • Dążenie do doskonałości oznacza nieustanne dopracowywanie procesów, z korzyścią dla wszystkich przedsiębiorstw należących do naszej grupy.
 • • Robimy to, co trzeba zrobić, a nie tylko to, czym mamy ochotę się zająć.

Uczciwość i przejrzystość

 • • Przejrzystość wymaga bycia uczciwym we wszystkich relacjach.
 • • Działanie w przejrzysty sposób oznacza niezatajanie żadnych informacji dotyczących pracy oraz wysłuchiwanie wszystkiego, co mają nam do powiedzenia nasi współpracownicy.
 • • Skuteczne zarządzanie komunikacją pozwala każdemu pracownikowi zrozumieć, na czym polega jego rola i jak przekłada się na otoczenie.

Inicjatywa i zaufanie

 • • Zachęcamy naszych pracowników do wykazywania się inicjatywą w szybkim reagowaniu na niecierpiące zwłoki kwestie.
 • • Inicjatywa jest wymagana, a błędy są jak najbardziej dopuszczalne.
 • • Zaufanie nie oznacza braku kontroli.

Praca zespołowa

 • • Interes grupowy stawiamy ponad indywidualnymi celami.
 • • Wykazywanie się duchem zespołowym oznacza poczucie odpowiedzialności za realizację wspólnie podejmowanych decyzji.
 • • Wrogiem jest problem, a nie człowiek, dlatego musimy rozwiązywać problemy, a nie walczyć między sobą.

Duma z przynależności

 • • Każdy z nas jest ambasadorem marki, zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią.
 • • Wszystkich cenimy i szanujemy w takim samym stopniu.

Odpowiedzialność korporacyjna

 • • Działamy na rzecz czystszego środowiska naturalnego.
 • • Spełniamy krajowe i lokalne wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.
 • • Nieustannie dążymy do ograniczania ilości zasobów wykorzystywanych w ramach prowadzonej działalności.

GRUPA HOZELOCK

Hozelock – tworzone przez ogrodników dla ogrodników

Hozelock Exel – światowy lider w dziedzinie precyzyjnych technik rozpylania środków ochrony roślin

Tricoflex – węże przemysłowe dla odbiorców B2B

Berthoud – profesjonalne opryskiwacze od 1895 roku

Tecnoma – radość z pielęgnowania ogrodu